-  Strona główna  -  Wstęp  -  Atlas drzew   -  Arboreta  -  Drzewa news  -  Konkurs  -  Bibliografia 

Konkurs "Rozpoznaj drzewa". Edycja II.

Lista zwycięzców

KONKURS II


Zasady

Zwycięzcy


Zadanie numer 12


Wygrała Pani Joanna Kamola-Okońska z Ożarowa Mazowieckiego. Pani Joanna tak odpisuje na informację o wygranej :

"Bardzo dziękuję. Ogromnie się cieszę. W konkursie pomógł mi mój mąż, który jest architektem krajobrazu i który często korzysta z internetu podczas pracy. Zauważyłam że odwiedza także stronę drzewapolski, znalazłam na niej informacje o konkursie i sama również zaczełam interesować się drzewami. Książkę wykorzystam w czasie najblizszych wakacji - planuje wyjazd z moimi dziećmi w Bieszczady ".


Zadanie numer 11


Wygrywa Pan Andrzej Tomasiewicz ze Szczecina. Pan Andrzej pisze:

"Jako dla mlodego stazem ojca serwis jest skarbnica wiedzy. Juz wkrotce bede musial sie liczyc z calymi seriami pytan od mojej pociechy w rodzaju: a co to?, a dlaczego? itp.
Do tej pory potrafilem rozpoznac tylko kilka gatunkow drzew. Na wiekszosc pytan, podczas spacerow, musialbym wiec odpowiadac z coraz wieksza irytacja: Nie wiem, nie znam sie. W tej chwili dzieki regularnemu studiowaniu jego zawartosci na sporo pytan potrafilbym juz udzielic odpowiedzi. "


Zadanie numer 10


Wygrywa Pani Irena Sokołowska z Wir. Pani Irena pisze:

"Dziękuję serdecznie. To ogromna niespodzianka. Do konkursu i w ogóle do korzystania ze strony zachęcił mnie mój syn. Ale, że uda się wygrać, to się nie spodziewałam, bo wiedziałam, że przy tak atrakcyjnej nagrodzie wiele osób będzie się o nią ubiegać. Jednak warto próbować. Zachęcam do tego wszystkich. Jako nauczycielka z pewnością będę korzystać ze strony wykorzystując ją do lekcji. Tym bardziej, że ze znajomością drzew różnie bywa. Serdecznie pozdrawiam. Jeszcze raz dziękuję za niespodziankę i życzę powodzenia wszystkim uczestnikom."


Zadanie numer 9


Ponownie wygrywa kobieta w naszym konkursie. Pierwsza była Pani Agnieszka Lekka ze Szczecina. Pani Agnieszka pisze:

"Cieszę się bardzo z wygranej! W konkursie biorę udział od niedawnia i już udalo się wygrać książkę :-)Mam nadzieję, że dzięki stronie dzewapolski.pl moja wiedza na temat drzew i krzewów będzie coraz większa! Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i gorąco pozdrawiam."


Zadanie numer 8


Po raz pierwszy wystąpił "regulaminowy" przypadek w konkursie. Pierwsza prawidłową odpowiedź wysłała Pani Marzenna Kaszkurska. Jednakże Pani Marzenna już raz wygrała (ale walczy o nagodę specjalną) więc książka czekała na drugą osobę. Był nią Pan Grzegorz Sokołowski z Wir. Gratuluję!

Pan Grzegorz tak reaguje na informacje o wygranej: " Bardzo dziękuję za wspaniałą nagrodę. Cieszę się tym bardziej, że o konkursie dowiedziałem się kilka dni temu i brałem w nim udział pierwszy raz. Całą stronę o drzewach również znalazłem nie dawno, ale już stała się jedną z moich ulubionych i na pewno taką zostanie. Zachęciłem też rodzinę i znajomych do jej odwiedzania i brania udziału w konkursie. Zawsze interesowała mnie przyroda, szczególnie polubiłem ptaki i las. Gdy mam trochę wolnego czasu, zawsze staram się pospacerować po leśnych ścieżkach, pooddychać zapachem igliwia i posłuchać śpiewu ptaków. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i gorąco pozdrawiam."


Zadanie numer 7


To było najtrudniejsze zadanie i myślałem, że nikt nie zgadnie. Ale jednak. Oto zwycięzca - Pani Anna Barankiewicz z Torunia.

Pani Anna pisze: "Bardzo cieszę się z wygranej, chociaż nie myślałam, iż będę pierwsza, ponieważ odpowiedź na zagadkę konkursową wysłałam dosyć późno. Z wykształcenia jestem biologiem i znajomość gatunków drzew oraz krzewów nie jest mi obca. Na stronę www.drzewapolski.pl trafiłam poszukując konkursów dla młodzieży szkolnej i z ciekawości postanowiłam spróbować swoich sił w "pojedynku". Jednocześnie adres strony atlasu podałam uczniom, którzy są w trakcie przygotowywania zielników zawierających liście drzew i krzewów. Z atlasu korzystam również podczas zajęć edukacyjnych z biologii.

Pomysł internetowego atlasu drzew jest świetny i można go rozpropagować wśród przyrodników zapraszając ich do współpracy. Na pewno wiele osób zajmuje się fotografowaniem przyrody a także oznaczaniem roślin i na pewno chętnie udostępniłoby swoje zdjęcia. Na podobnej zasadzie funkcjonują chociażby atlasy - roślin (www.atlas-roslin.pl) i grzybów (www.grzyby.pl), wydawane także na płytach przez pana Marka Snowarskiego."


Zadanie numer 6


Wygrała Pani Magdalena Porado z Łodzi. Pani Magdalena tak reaguje na info o zwycięstwie:
"Jakże miłą niespodzianką był dla mnie mail z informacją o wygranej :).
Bardzo się cieszę, bo nie spodziewałam się, że to ja będę pierwsza. W konkursie biorę udział prawie we wszystkich zagadkach. Chociaż na co dzień nie zajmuję się przyrodą, to stronka drzewapolski.pl i konkurs sprawił, że zaczęłam się nią interesować i już widać pierwsze rezultaty w postaci wygranej książki :). Jeszcze raz dziękuję i życzę powodzenia wszystkim miłośnikom przyrody w kolejnych zagadkach.
"


Zadanie numer 5


Pierwsza prawidłową odpowiedź podesłała Pani Marzenna Kaszkurska z Gdańska. Panowie co jest z Wami? Przegrywacie z Paniami 4 do 1 :-). Pani Marzenna w odpowiedzi na wiadomość o wygranej pisze:
"Cieszę się bardzo z wygranej! Nieskromnie powiem, że miałam dużą nadzieję na wygraną - akurat buszując po sieci trafiłam na wrzucanie przez Pana pytania :-). W konkursie biorę udział od początku, ale moje zadufanie we własną wiedzę o drzewach sprawiło, że dotychczas były to tylko dwie odpowiedzi dobre. "Rozłożyłam się" na parczelinie i jarzębinie :-). Wzięłam się więc solidnie za pański atlas, co przyniosło od razu pozytywny skutek - od razu wiedziałam, że chodzi o roztrzeplin :-) (Chyba dzięki charakterystycznym, rozdętym owocom).
Na Atlas Drzew trafiłam zupełnie przypadkowo (nazwa potrzebna mi była do krzyżówki) i od razu zachwyciłam się przejrzystością strony, łatwością z jej korzystania, a przede wszystkim bogatą zawartością i przepięknymi zdjęciami. I, co dla mnie ważne zdjęcia te ukazują drzew w różnej fazie wegetacji! Nie przypuszczałam, że hobbystycznie można zrobić tak interesującą stronę, z której wiedzę może czerpać za darmo każdy chcący poszerzać wiedzę o swoim otoczeniu. Teraz, idąc na spacer, mijam nie jakieś drzewo tylko np, jarząb mączny, sumak, czy czarny bez (z parczeliną się jeszcze nie spotkałam:D).
"


Zadanie numer 4


Najszybciej poszukiwane drzewo wytropiła Pani Małgorzata Sadowska z Żyrardowa. Pani Małgorzata jest nauczycielką przyrody i tak komentuje info o wygranej:
"Dziękuję bardzo, cieszę się z wygranej. W konkursie biorę udział od początku i mam nadzieję wytrwać do końca.
Strona o drzewach jest mi bardzo pomocna w przygotowywaniu ciekawych zajęć z przyrody. Dzieciom też się bardzo podoba."Zadanie numer 3


Pierwsza prawidłową odpowiedź podesłała Pani Joanna Lekka z Gryfic. Pani Joanna była zaskoczona wygraną i w odpowiedzi napisała:
"Dziękuję bardzo, nie spodziewałam sie, że będę pierwsza! Konkurs, jak i serwis, jest szczególnie ciekawy i przydatny dla tych którzy interesują sie wszyskim co ich otacza, a szczególnie drzewami i krzewami. Można powiedzieć, że konkurs ten uczy i bawi, i to jest w nim najfajniejsze:-)
Jesze raz dziękuję i życzę powodzenia wszystkim biorącym w nim udział.
"


Zadanie numer 2


Oto zwyciężczyni zadania numer 2 Pani Alicja Racka ze Szczecina. Pani Alicja napisała w odpowiedzi na informacje o wygranej:
"Dziękuję bardzo, lekko mnie to zaskoczyło, bo nie spodziewałam się, że będę pierwsza :-) Jeżeli chodzi o konkurs, to bardzo mi się podoba. Powinien on być bardziej spopularyzowany, bo wydaje mi się, że ludzie się kiepsko znają na drzewach. Jesteśmy analfabetami jeżeli chodzi dendrologię. Konkurs jak i serwis sprzyja oczywiście zdobywaniu wiedzy na temat drzew, szkoda tylko, że ludzie nie chcą tej wiedzy poszerzać. Ale może właśnie dzięki konkursowi, w którym można wygrać ciekawe nagrody, stanie się inaczej. I ludzie się czegoś nauczą, bo znajomość gatunków drzew, które nas otaczają, to powód do dumy :-)"


Zadanie numer 1

Pierwsze zadanie konkursowe najszybciej rozwiązał Pan Andrzej Adamowicz z Gryfowa Śląskiego
Pana Andrzeja poprosiłem o kilka zdań na temat konkursu i całego Atlasu Drzew:
"Bardzo się cieszę z wygranej, a prawdę mówiąc nie spodziewałem się, że będę pierwszy. Sama idea konkursu jest niezwykle trafna, zaś dla wszystkich jest to zachęta do poznawania drzew lub sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności ich rozpoznawania. Zaś informacje dostępne na stronie mogą być pomocna zarówno dla wszystkich zaczynających swą przygodę z dendrologią jak i dla tych, którzy, na co dzień zajmują się drzewami.
"


-  O autorze  -  Kontakt  -